Přijela pouť, Konice to „rozjede“ ve velkém

Atrakce pro děti jsou velkým lákadlem

KONICE – Dlouho se nevědělo, zda se bude konat nebo ne. Konická pouť bývá vyhlášenou akcí roku, na kterou se sjíždí lidi z široka daleka. Radní do poslední chvíle zvažovali, jak tuto slavnost pojmout, aby vyhovovala epidemiologickým opatřením. Když se ale na náměstí objevily kolotoče, lidé si oddechli. Klapne to! A pořadatelé se opravdu nenechali zahanbit.

Kromě kolotočů a stánků na náměstí o pouťové neděli, bude souběžně probíhat i několik doprovodných akcí. Již v sobotu 29. května se uskuteční Konický den řemesel. Od 9.00 hodin se můžete těšit na ukázky řemesel, jarmark, jízdu na koních nebo skákací hrad. Mateřské centrum Srdíčko si pro děti připravilo i tvořivé dílničky. A co by to bylo za pouťovou sobotu, kdyby se obešla bez večerní zábavy. Tentokrát nebude sice typicky „taneční“, ale o hudební produkci legendárního Merkuru v Konici nepřijdete. Hudební představení v parku začíná v 18.00 hodin a vstupné je zdarma.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V sobotu i v neděli pak bude na nádvoří zámku probíhat oblíbená výstava bonsají. Když už budete v zámeckém objektu, byl by hřích nevystoupit do prvního patra a neprohlédnout si výstavu obrazů Václava Ježka nazvanou Slunce Austrálie.

„Dodržujte prosím všechna epidemiologická opatření. To znamená, že v případě, že k sobě budete blíže než dva metry, užívejte respirátory a nikde se zbytečně netlačte,“ vzkazují pořadatelé.

K pouti ale neodmyslitelně patří i návštěva kostela a mše svaté. V Konici budou bohoslužby dvě, a to v 7:45 a v 10:45 hodin.