Seniorka chtěla ukončit život skokem z 11. patra panelového domu

foto: Policie ČR

HRADECKO – Krátce po půl třetí odpoledne přijali policisté na tísňové lince hovor, ve kterém volající sděloval, že v předposledním patře paneláku stojí na parapetu okna nějaká osoba v plášti. Na místo okamžitě vyrazily policejní hlídky, hasiči, zásahová jednotka, vyjednavači a zdravotnická záchranná služba.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, k události došlo tento čtvrtek na Slezském Předměstí v Hradci Králové. „Policisté zjistili, že by se mohlo jednat o 69letou místní ženu, což potvrdila její dcera, kterou policisté zkontaktovali, a která přijela na místo,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

K ženě se bylo zapotřebí dostat co nejblíže, tak policisté zvonili na sousedy, ale bohužel nikdo z nich nebyl doma. Zásahová jednotka se rozhodla obsadit střechu, aby se mohla v případě potřeby k ženě slanit. Seniorka nějakou dobu na slovní podněty nereagovala a panoval tak velký strach, že bude chtít opravdu skočit z 11. patra. Vyjednávačům se po delší době podařilo se ženou navázat kontakt, hovořili s ní skoro dvě hodiny. Během tohoto povídání se podařilo za asistence hasičů do bytu nepozorovaně dostat. „Poté využili jejího chvilkového znejistění a vtáhli ji zpět do bytu. Ženě poskytli prvotní intervenční péči a poté předali bez zjevného zranění lékařům. Po necelých třech hodinách od oznámení byla akce úspěšně ukončena,“ dodává mluvčí.