Studenti se dočkají nového hřiště

Foto: Jan Skalický (oficiální www města Dvůr Králové nad Labem)

TRUTNOVSKO – U gymnázia, které patří mezi kulturní památky, bude rekonstruováno hřiště včetně dvorku i oplocení. Důvodem je jak špatný stav nádvoří, tak i lepší sportovní možnosti pro studenty. Úpravy se budou pohybovat v řádech milionů korun.

Na gymnáziu ve městě Dvůr Králové nad Labem připravují rekonstrukci víceúčelového hřiště a také dvorních průčelí samotné budovy. Hřiště bude mít nový tartanový povrch, který umožní širší sportovní vyžití. Dvůr u školy, který studenti za příznivého počasí využívají k trávení přestávek, bude upravován kvůli nevyhovujícímu technickému stavu. Stavební práce začnou na konci května a hotovy by měly být v září. Celková investice bude stát okolo tři a půl milionu korun, více jak dvě třetiny by mohly být pokryty z dotací. „Nedílnou součástí rekonstrukce bude i sanace pískovcového zdiva podél budovy,“ dodává ředitelka gymnázia Martina Kubíková.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.