Velký úspěch! Zlínská zoo se stala pátým nejnavštěvovanějším místem v zemi

Foto: archiv Zoo Zlín

ZLÍN – Složitý rok ve znamení koronaviru se na oblíbenosti Zoo Zlín nepodepsal. Co do návštěvnosti se mezi tuzemskými turistickými destinacemi vyšvihla na páté místo, což je pro ni historický úspěch. Už desátý rok za sebou je rovněž dvojkou v rámci českých zoo.

Kvůli čtyřem měsícům uzavření se v roce 2020 podívalo do zlínské zahrady přes půl milionu lidí, což je o čtvrtinu méně než v rekordním roce 2019. I to ale stačilo na doposud nejlepší výsledek v tabulkách. „Od roku 2003 jsme nepřetržitě jedničkou Zlínského kraje, podesáté za sebou jsme také obhájili pozici druhé nejvyhledávanější české zoo. Dlouhodobě se umísťujeme mezi desítkou nejnavštěvovanějších míst České republiky, z pátého místa za rok 2020 máme velkou radost,“ přiblížila úspěchy zlínské zoo vedoucí oddělení marketingu Romana Bujáčková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podpora návštěvníků nepřestala ani v době, kdy se areál kvůli koronaviru uzavřel. „Svou přízní, návštěvou ale i finanční podporou prostřednictvím sponzorských darů nebo nákupy na e-shopu nám dali najevo, jak moc mají zlínskou zoo rádi, jak moc je pro ně důležitá. Hluboce si této podpory a zájmu vážíme, je to pro nás největší ocenění naší snahy, práce a úsilí o rozvoj zlínské zoo,“ vyzdvihla dlouhodobou podporu Romana Bujáčková.

I přes finanční ztrátu ve výši 16 milionů chystá zoo pro návštěvníky řadu novinek. „Díky zajištění investičního úvěru můžeme letos opětovně rozběhnout dva projekty, které jsme v souvislosti s pandemii covidu museli pozastavit. Tím prvním je nová expozice Jaguar Trek, která vznikne ve svahu pod tropickou halou Yucatan a představí jaguáry, největší kočkovité šelmy Jižní Ameriky. Druhým je realizace chovného zařízení pro slony africké v rámci projektu Karibuni. Chystáme také novou expozici pro želvy a damany v africké oblasti zoo,“ přiblížila Romana Bujáčková.

Foto: archiv Zoo Zlín