VIDEO: Kamion narazil na dálnici D2 do vozidla Správy a údržby silnic. Řidič zemřel

BŘECLAV – V pátek kolem půl deváté dopoledne došlo na 56. kilometru dálnice D2 u Lanžhota ke hrozivě vypadající srážce zahraničního  kamionu a vozu Správy a údržby silnic.

Operační středisko záchranářů k místu nehody ihned vyslalo nejbližší pozemní posádky i vrtulník. Svědky srážky byli jihomoravští cizinečtí policisté při kontrole nelegální migrace. Policisté urychleně svedli auta na objízdnou trasu a zároveň spěchali na pomoc zaklíněnému řidiči. S dostupnou výbavou se snažili vypáčit dveře kabiny a dostat se tak ke zraněnému muži. Na jejich snahu po deseti minutách navázali hasiči i záchranáři. Řidič však svým zraněním přes poskytnutou péči na místě podlehl. „Řidič nákladního auta podlehl svým zraněním. Ošetřili jsme dále ještě muže středního věku s pouze lehčími poraněním hrudníku. Po ošetření ho naše posádka převezla na chirurgickou ambulanci nemocnice v Břeclavi,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková. Dálnice byla kvůli nehodě několik hodin obousměrně uzavřena. Naštěstí auta mohla objíždět místo nehody ve směru na Bratislavu přes odpočívku a opačně bývalým hraničním přechodem. „Příčina nehody je v šetření. Na silnicích buďte opatrní a věnujte pozornost situaci v provozu,“ připomněl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.