Video: Řidič s necelými třemi promile spal uprostřed křižovatky

ilustrační foto

JIČÍNSKO – Tento čtvrtek, o půl třetí odpoledne, přijali policisté na tísňové lince telefonát, ve kterém volající sdělil, že uprostřed křižovatky spí minimálně 20 minut řidič osobního auta Renault Megan. Chvíli před příjezdem policistů na místo, se dle oznamovatele řidič vzbudil, šlápl do pedálu a pokračoval v jízdě.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, k události došlo uprostřed křižovatky ulic Husitská a Rokycanova v Nové Pace. Hlídka po vozidle začala intenzivně pátrat. „Vozidla si všimla, jak vyjíždí z Masarykova náměstí. Vydala se za ním a pomocí blikajícího majáku s nápisem “STOP POLICIE” ho vyzvala k zastavení. Řidič však na výzvu nereagoval a pokračoval v jízdě,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž byl za volantem velmi nebezpečný. Při přejíždění hlavní silnice projel těsně před dodávkou, které měl dát přednost v jízdě, bylo velkým štěstím, že nedošlo k nehodě.  Svou jízdu šofér zakončil až na parkovišti u autobusového nádraží, kde náhle zastavil. Kontrolovaný muž se velmi podivoval, že je u něj prováděna kontrola, doklady měl všechny v pořádku, jinak to však bylo s dechovou zkouškou na přítomnost alkoholu. Dvaapadesátiletý muž nadýchal 2,5 promile. Policistům sdělil, že vypil dva panáky tvrdého alkoholu, šoférovi byl odebrán řidičák a zakázána další jízda.

Za řízení pod vlivem alkoholu hrozí muži pokuta, zákaz řízení, nebo rok vězení.