Video: Vysočina hledá další pěstouny

Foto: Kraj Vysočina

KRAJ VYSOČINA – Aktuálně je na Vysočině v pěstounské péči 565 dětí, zázemí jim poskytuje 421 pěstounských rodin. Stále ale chybí pěstouni, kteří by zajistili péči všem potřebným dětem. Kraj proto hledá ve spolupráci s rozhlasovou kampaní na Hitrádiu Vysočina další zájemce.

Rozhlasovou kampaň a další aktivity, které mají informovat o potřebě zájemců o pěstounskou péči v kraji zaštiťuje tříletý projekt spolufinancovaný Evropským sociálním fondem. „I díky všem našim aktivitám se podařilo udržet počet pěstounů v našem regionu na stávajících číslech, zatímco ostatní kraje bojují s klesajícím trendem,“ uvádí vedoucí odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina Věra Švarcová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Z projektů mimo jiného vznikla výstava fotografií pěstounských rodin, která je na Vysočině stále k vidění. Od června do konce července ji bude možné zhlédnout v prostorách městského úřadu ve Světlé nad Sázavou. S příběhy jednotlivých pěstounských rodin pak seznamují dva videomedailonky zveřejněné na YouTube kanále. Rodiny Sokolových a Honků zde dávají nahlédnout do vlastního života.

Informace o pěstounské péči najdete na stránkách Kraje Vysočina, konkrétně na Rodinném a sociálním portálu. Srozumitelně pak všechny možnosti náhradní rodinné péče shrnuje Průvodce pro zájemce o náhradní rodinnou péči.  Inspirativní je i brožura Pěstounství je cesta k domovu.