VIDEO: Pomocí nového policejního auta se podařilo nemocnou ženu najít včas

zdroj: Policie JMK

BŘECLAV – Poměrně složitou pátrací akci na Břeclavsku spustil v sobotu večer telefonát, ve kterém žena sdělovala své známé, že jí přihoršil zdravotní stav. Po telefonu ji stačila říci, že sedí někde v lese pod stromem.

Díky zaměření mobilního telefonu při posledním hovoru znali policisté oblast na Břeclavsku, odkud bylo voláno. I tak však museli prohledávat poměrně rozsáhlé území. Do pátrací akce okamžitě vyrazilo na tři desítky policistů. Policisté nepolevili ani s příchodem soumraku a v pátrání pokračovali. Živou ženu v bezvědomí nalezli v neděli brzy ráno. „Velkým pomocníkem při tomto pátrání byl i nový policejní vůz, pomoci něhož jsme ženu dokázali z těžce přístupného terénu transportovat k sanitce záchranářů. Díky včasné pomoci tak dostala šanci dále žít. V současné době už je mimo ohrožení života,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.