Běh pro Paměť národa letos přinesl parádní výtěžek

Foto: archiv pořadatelů

ZLÍNSKÝ KRAJ – Desítky sportovců ve Starém Městě, ve Zlíně a v Kroměříži se o uplynulém víkendu zapojily do Běhu pro Paměť národa. Cílem bylo získat finanční prostředky pro zaznamenání příběhů pamětníků 20. století. Jejich úsilí se vyplatilo, společně vyběhali úctyhodných 32 200 korun.

Akce se už potřetí vrátila do Starého Města, kde se přihlásilo 49 běžců, kterým se podařilo získat 19 000 korun. Úplně poprvé se běželo ve Zlíně, tam 13 účastníků přispělo 5 100 korunami. Premiéru měl i běh v Kroměříži, kde 20 zaregistrovaných sportovců vyběhalo 5 100 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kvůli aktuální situaci nemohl proběhnout hromadný start. Trasy na 10, 5 a 1 kilometr byly připraveny od 20. do 23. května, běžci se ale mohli přidat i kdekoliv jinde.

Letos se po celé republice zapojilo 2 164 běžců, kterým se podařilo získat pro Paměť národa 891 800 korun. „Navíc nás v září čeká ještě běh v Olomouci, kde se ještě určitě desítky běžců přidají. Společně s dary za firemní běh a vyběhanými kilometry ve školní výzvě jsme výrazně překonali 1 milion korun. To je rekord dosavadních běhů. Je to parádní výsledek a jsme za něj moc rádi. Zároveň je to velká výzva do dalších ročníků,“ dodává Jakub Pánek z pořádající organizace Post Bellum.