Festivalový půlmaraton získá nový rozměr, sportovci pomohou každým zdolaným kilometrem

Foto: archiv Zlín Film Festivalu

ZLÍN – Oblíbený sportovní vrchol zlínského filmového festivalu bude letos zcela unikátní. Organizátoři Festivalového maratonu MONET+ Zlín spojili síly s novým charitativním partnerem KORUNKA POMÁHÁ. Dnes to oznámila mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

Největší běžecká událost regionu podpoří dobrou věc. Za každý kilometr, který běžci 12. září zdolají na trati půlmaratonu i rodinného běhu, věnují organizátoři jednu korunu spolku KORUNKA POMÁHÁ. Sportovci tak zažijí nejen skvělý pocit z pohybu, ale i z pomoci potřebným.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Celý výtěžek bude předán během květinového ceremoniálu po skončení závodu vybrané rodině ze Zlínského kraje. „Tato spolupráce je pro nás velkým potěšením. Společně věříme, že se nám podaří nadchnout co nejvíce fanoušků nejen k samotnému běhu, ale ke všem sportovním aktivitám a pohybu. A pokud mají sportovci ve svém okolí někoho, kdo by si naši pomoc zasloužil, budeme rádi, když ho prostřednictvím našich webových stránek nominují,“ říká ředitelka spolku KORUNKA POMÁHÁ Veronika Záhorská.

Příjemce daru vyhlásí Festivalový půlmaraton MONET+ Zlín společně se spolkem KORUNKA POMÁHÁ během charitativní akce Luhačovice – Město zdraví a módy, jejíž součástí bude módní přehlídka a koncert. Akce se odehraje 17. července v Luhačovicích.

Festivalový Půlmaraton MONET+ Zlín je unikátní běh ulicemi krajského města, který se koná v rámci doprovodného programu Zlín Film Festivalu. Letos nově odstartuje před Kongresovým centrem Zlín. Součástí je i VIVA rodinný běh pro dospělé s dětmi, juniory nebo ty, co preferují kratší tratě.

KORUNKA POMÁHÁ je charitativní projekt KORUNKY LUHAČOVICE z.s. a KORUNKY VELKÉ LOSINY z.s, který podporuje handicapované, nemocné, či jinak znevýhodněné děti ve Zlínském a Olomouckém kraji. Za dobu své existence spolky uspořádaly nejrůznější veřejné sbírky a benefiční akce, díky nimž rozdaly už několik milionů korun.