Mladíci využili nepozornosti majitele a ukradli mu dva notebooky i s nabíječkami

Foto: MP Brno

BRNO – Páteční krádež zaměstnala strážníky městské policie v Husovicích. Dva nezletilí mladíci tam využili chvilkové nepozornosti obyvatele a ukradli mu dva přenosné počítače i s nabíječkami. Nakonec byli dopadeni a případ dořeší správní orgán.

Nájemník bytového domu nakládal své věci do auta a odložil si dva notebooky na chodbu. Toho využili lupiči, kteří elektroniku ihned odcizili. Muž si naštěstí jejich počínání všiml a vše nahlásil na linku 156. Sám se také vydal za nimi. Mladíci daleko neutekli, hlídka je brzy zastavila a dopadla. „Každý z nich držel v ruce notebook i s nabíječkou a ke krádeži se přiznali,“ dodává tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Majitel dostal své odcizené věci zpět, přivolaní republikoví policisté trestný čin vyloučili, a tak oba aktéři budou své počínání vysvětlovat u správního orgánu. Jsou nyní podezřelí z majetkového přestupku, jeden z nich je navíc v celostátním hledání, a tak si ho rovnou státní policie převzala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.