Na Opavsku dnes zažili noc plnou ohně se škodou 4 miliony a jedním zraněným

Foto: HZS MSK - Požár domu a stolařské dílny ve Slavkově u Opavy

OSTRAVA – Popelem lehla dnes po půlnoci stolařská dílna na Opavsku a to včetně drahého strojového vybavení. Jeden člověk také musel vyhledat lékařskou pomoc.

K požáru došlo, zatím z nezjištěné příčiny, v prvním patře rodinného domu s přilehlou stolařskou dílnou v obci Slavkov u Opavy. Telefonát o ohni přijali hasiči na tísňové lince 40 minut před půlnocí z neděle na pondělí 31. května.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Na místo okamžitě vyjely čtyři profesionální i dobrovolné jednotky hasičů z Opavska. Při jejich příjezdu už hořelo první patro domu a celá přilehlá stolařská dílna včetně strojů a dalšího vybavení,“ řekl mluvčí hasičů, Petr Kůdela.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za necelou hodinu. Dohašování jim pak zabralo další hodinu. Kvůli jistotě, že je oheň skutečně zažehnán, zůstala na místě hlídkovat až do rána jednotka dobrovolných hasičů ze Slavkova.

„Jedna osoba musela kvůli nadýchání kouřem vyhledat lékařskou pomoc. Předběžná škoda události byla odhadnuta na 4 miliony korun,“ uzavřel svůj komentář poručík Petr Kůdela.

Dále na našem webu

Fotogalerie: Voda a bahno na Opavsku, hasiči mají za sebou přes 310 výjezdů