Nakupovat bez „náhubku“? Kdepak, tohle neprojde!

ilustrační foto

PROSTĚJOV –  Nedali si říct, a tak půjdou před správní orgán vysvětlovat, co je vedlo k nedodržování vládních nařízení. Řeč je o páru nakupujících, kteří nedbali pravidel nošení respirátorů uvnitř supermarketu.

Běžný nákup se proměnil v nepříjemnou situaci pro muže a ženu, kteří si to v obchodě „štrádovali“ bez zakrytých úst a nosu. K tomu, aby použili respirátor, byli několikrát vyzváni ostrahou obchodu. Nebylo to ale nic platné. Pár se odmítl podvolit. Na pomoc přijela Městská policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na upozornění ostrahy obchodu, aby si respirátor nasadili, vůbec nereagovali. Teprve v okamžiku, kdy spatřili, jak se k nim blíží hlídka městské policie, si ochranu dýchacích cest nasadili. „Osmapadesátiletý muž strážníkům jako důvod uvedl, že respirátor nosit odmítá. Pětačtyřicetiletá žena vysvětlila nenošení ochranných pomůcek kvůli zdravotním důvodům. Své tvrzení však nebyla schopna doložit lékařskou zprávou,“ sdělil tiskový mluvčí strážníků Petr Zapletal.

Oba jsou svým jednáním podezřelý ze spáchání přestupku dle zákona o ochraně zdraví. Celá událost byla oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání.