Nejlepší podnikatelský nápad má Dominika Sokolová

OLOMOUCKÝ KRAJ – Dvanáctý ročník soutěže Podnikavá hlava zná své vítěze. Nejlepší hodnocený projekt se týkal evidence stád dobytka. Předložila ho Dominika Sokolová. Cílem soutěže je podpořit začínající i zkušené podnikatele a ocenit nejlepší podnikatelský záměr.

Dvanáctý ročník soutěže Podnikavá hlava ovládla žena. Řešila přitom netypickou záležitost. Evidenci stád dobytka Festada. Na druhém místě skončil nápad na webovou platformu s online kurzy Adama Koláře, která se zaměřuje na řemeslné a ruční práce. Třetí místo patří projektu „Maminko klid“ od Barbory Brázdilové.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Letošní ročník Podnikavé hlavy potvrdil, že v našem regionu žijí skvělí a pracovití lidé, kteří dokážou vymýšlet užitečné projekty pro celou společnost. Moc jim za to děkuji,“  uvedl Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje, který hlavní cenu Podnikavé hlavy vyhlašoval.

Tradiční akce letos proběhla netypicky, formou on-line setkání a prezentací. Projekt vyhlašuje a pořádá Univerzita Palackého v Olomouci. Soutěž Podnikavá hlava je určena budoucím, začínajícím i zkušeným podnikatelům. Letos se do ní přihlásilo téměř padesát soutěžících.

„Především chci říct, že ti, kteří letos nevyhráli, přesto zvítězili, a to díky odvaze, času i práci, kterou svým projektům věnovali,“  řekl Petr Kubečka, ředitel Vědeckotechnického parku UP a jeden z členů hodnoticí poroty.

„Může se zdát, že tato doba podnikání nepřeje. Jsme však přesvědčeno o opaku. Právě tato situace přináší nové nápady i nové pohledy na podnikání. Naše role zde není jen v tom, projekty a nápady posoudit a vybrat ty nejlepší, ale zejména pomoci těm, kteří nevědí, jak na to, nemají kapitál či zkušenosti, aby svůj nápad mohli realizovat. Účastí v Podnikavé hlavě lze získat nejen výhru, ale hlavně zpětnou vazbu, kontakty na další začínající i zkušené podnikatele, možnost využít mentora nebo najít investora či partnera pro další podnikatelské kroky,“ dodává Vědeckotechnický park.