Opilý muž se více než 3 promile rozbíjel co mu přišlo pod ruku, na noc skončil na záchytce

TRUTNOVSKO – Na policejní tísňovou linku se obrátila zoufalá žena, s tím že její značně opilý syn rozbil plot a truhlíky s kytkami. Žena se bála, aby se nestalo ještě něco horšího, aby její syn sobě, nebo někomu jinému neublížil.

K události, jak dnes sdělila policejní tisková mluvčí Šárka Pižlová, došlo uplynulou sobotu v podvečer ve Vrchlabí. Po příjezdu policistů na místo sděloval 34letý muž, že má problémy se sousedem a že si to s ním půjde vše vyřešit.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Na výzvy policistů, aby setrval na místě a šel se vyspat, nereagoval, a proto ho omezili na osobní svobodě z důvodu, že svým jednáním ohrožoval své zdraví,“ říká mluvčí. Muž podstoupil dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která ukázala výsledek 3,14 promile. Po lékařském vyšetření ho policisté odvezli na záchytku k vystřízlivění.

Při dalším prošetřování celé situace bylo velmi rychle jasno, že muž žádnou škodu druhé osobě nezpůsobil, protože rozbil věci, které patří jemu. „Jeho protiprávní jednání neuposlechnutí výzvy, policisté oznámili správnímu orgánu k dalšímu opatření,“ dodává mluvčí.