Řidička jela příliš rychle a sestřelila cyklistu v protisměru

OLOMOUC – Nehoda se stala v pátek 28. května navečer v Olomouci. 51letá řidička nepřizpůsobila rychlost převážně svým schopnostem, přejela do protisměru a sestřelila protijedoucího cyklistu. Cyklista utrpěl vážné zranění. Kromě toho byly při nehodě poškozeny tři auta.

V pátek 28. května krátce před šestou hodinou večerní vyjížděli policisté k dopravní nehodě na ulici Jablonského v Olomouci. Podle prvotních informací 51letá řidička auta Hyundai nepřizpůsobila rychlost převážně svým schopnostem, přejela do protisměru a čelně narazila do protijedoucího cyklisty. Kolo bylo nárazem odhozeno na zaparkovaný Peugeot. Auto Hyundai se hned nezastavilo a nabouralo do protijedoucí Octavie. „Cyklista utrpěl zranění, se kterými byl předán do péče zdravotnické záchranné služby. Alkohol za volantem vyloučila u řidičky provedená odborná dechová zkouška,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 60 000 korun. Policisté zahájili trestní řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. V případě prokázání viny řidičce hrozí šest měsíců až čtyři roky za mřížemi nebo peněžitý trest.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .