V Přerově dnes otevřeli koupaliště, teď už jen to počasí!

Těšíte se na pravé letní radovánky?

PŘEROV – V Přerově dnes zahajují koupací sezónu. Poslední květen je právě tím dnem, kdy se otevírají brány přerovského letního koupaliště. Voda má mít neuvěřitelných 26 stupňů. V prvních dnech provozu tak bude teplejší než vzduch.

„Voda ve venkovním bazéně bude ohřátá tak, aby se v ní dalo příjemně plavat a naši první plavci nemuseli drkotat zuby,“ říká jednatel společnosti Sportoviště Přerov Jaroslav Hýzl. Do areálu se zájemci dostanou hlavním vstupem z ulice Kopaniny. Jednotné vstupné bude 60 korun, a to bez ohledu na dobu strávenou na bazéně. Děti do šesti let platit nebudou.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Návštěvníci si mohou uložit věci v šatně, sprchy však zůstanou vypnuté. Mimo provoz má být pára i občerstvení. „V jeden čas může v areálu pobývat maximálně dvě stě lidí, což by podle odhadu provozovatele mělo být dostačující. Neočekáváme nával, i když bychom si to přáli,“ konstatuje Hýzl.

Pokud se na vládní úrovni nic nezmění, měl by 14. června své návštěvníky přivítat i krytý bazén, který je součástí areálu. Aktuálně se návštěvník při vstupu musí prokázat negativním testem na koronavirus, který podstoupil v oficiálním odběrovém centru, certifikátem o očkování nebo dokladem o prodělání nemoci covid-19 v posledních 180 dnech.

Podle meteorologů si budeme muset na pravé letní počasí ještě počkat. Teploty nad 20 stupňů by se měly přehoupnou v druhé polovině týdně. Letní pětadvacítky ještě v prognostickém výhledu vůbec nejsou.