V Prostějově označkují kola i invalidní vozíky DNA

PROSTĚJOV – Jako prevenci proti kriminalitě před pěti lety zvolili v Prostějově značkování jízdních kol a invalidních vozíků pomocí syntetické DNA a jinak tomu nebude ani letos. Syntetická DNA se bude zdarma aplikovat v červnu a červenci.

„Značit se bude konat každé pondělí a středu na služebně Městské policie Prostějov v době od 8:00 do 11:00 a od 12:00 do 16:00 hodin,“ sděluje tisková mluvčí města Jana Gáborová. Značení mohou využít nejen obyvatelé města Prostějova, ale i okresních obcí. Jízdní kolo nebo invalidní vozík budou vyfotografovány a s potřebnými údaji zaevidovány v centrálním registru. Značení a registrace bude trvat přibližně třicet minut.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Forenzní značení syntetickou DNA je moderní metodou prevence majetkové trestné činnosti. Syntetická DNA je netoxická, zdravotně nezávadná látka, která je po zaschnutí pouhým okem neviditelná a bez viditelného poškození je neodstranitelná. Ke značení je třeba s sebou vzít očištěné jízdní kolo/invalidní vozík určené ke značení, občanský průkaz, doklad o způsobu nabytí jízdního kola/invalidního vozíku, popř. je možné jej na místě nahradit čestným prohlášením.

V případě zájmu je třeba se objednat přes objednávkový systém na webových stránkách města Prostějova, který je již aktivní nebo kontaktovat Skupinu prevence telefonicky na číslech 582 402 261, 737 671 221.

Zájemci o značení kol nebo kompenzačních pomůcek se již mohou objednávat a vybrat si termín, který jim vyhovuje ZDE!