VIDEO: Jihlavský pumptrack už je v provozu, slavnostní otevření je v plánu koncem června

Výstavba nové atrakce ve volnočasovém areálu Český mlýn začala na začátku března. Foto: Město Jihlava

JIHLAVA – Pumptracková dráha je zkolaudovaná a lze ji využívat. Tento týden proběhne ještě nástřik značení na dráze a přibydou loga investora celé akce. V dalších týdnech pak bude dokončeno veřejné osvětlení a dojde i na úpravu okolí.

Unikátní zrcadlová pumptracková dráha, jediná v Česku, je od středy 26. května zkolaudovaná. „Pravděpodobně ve čtvrtek 3. června proběhnou na dráze ještě vodorovné nástřiky a přibydou zde loga investora akce – města Jihlavy a také Kraje Vysočina, který městu na výstavbu přispěl,“ uvedl mluvčí jihlavské radnice Radovan Daněk. Slavnostní otevření by pak mělo proběhnout 24. června.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Ve vrchních částech zatáček je ale ještě třeba dodělat vodící čáry a na zpevněné štěrkové ploše, která bude sloužit jako odpočívadlo a zázemí pro jezdce, postupně přibydou lavičky, cyklostojan a odpadkové koše. Na podzim zde město ještě vysází stromy.

Pumptrack je asfaltová zvlněná dráha, která slouží k jízdě na kole, koloběžce či kolečkových bruslích. Díky vlnám a klopeným zatáčkám je na ní možné projíždět i bez šlapání. Tato 230 metrů dlouhá dráha je unikátní tím, že je složena ze dvou zrcadlových tras, na kterých bude možné pořádat i závody. Součástí je i dětský okruh a při výstavbě se počítalo také s umístěním nového veřejného osvětlení, a to i kolem vedlejšího skateparku.

„Výstavba pumtracku vyšla na 3,5 milionu korun a nové osvětlení zdejších sportovišť na 1,2 mil korun. Musím říci, že dráha se moc povedla. Stavaři ze specializované firmy, která se právě na podobné dráhy zaměřuje, vše dělali poctivou řemeslnou prací,“ uvedl náměstek pro oblast rozvoje města a sportu Petr Ryška. Kraj Vysočina na stavbu přispěl částkou 1,32 mil Kč.