Zavřený most přes Odru: Kolony na všech cestách v okolí. Objízdné trasy selhaly

Foto: Uzavírka mostu přes Odru v Petřkovicích dnes ráno způsobila dopravní koplaps

OSTRAVA / HLUČÍNSKO – Ačkoliv je oprava mostu přes řeku Odru poblíž Hornického muzea na Landeku dlouho plánovaným projektem, dnes ráno doprava utrpěla šok. Na to, co se stalo, nebyl připraven asi nikdo.

Doprava dnes ráno zkolabovala v katastru obcí Petřkovice, Ludgeřovice a Koblov. Desítky tisíc lidí, kteří tudy denně jezdí ráno do školy a zaměstnání, se ocitly v pasti dlouhých kolon vozidel. Po dlouhém plánování totiž dnes došlo na uzávěru mostu na silnici I/56.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„K uzavírce mostu přes řeku Odru v Ostravě-Přívoze a Petřkovicích na silnici I/56 dojde 31. května od osmi hodin ráno a potrvá do prosince,“ uvedli pracovníci ředitelství v předstihu. Zároveň vytipovali také vhodné trasy pro objížďky.

Objízdné trasy v době oprav mostu přes Odru

Obyvatelé přilehlých obcí však na sociálních sítích sdíleli informaci, že nedošlo na dodržení avizovaného času v 8.00 hodin a přes most nebylo údajně možné přejet už v 6.30 hodin ráno. Později ze situace vyplynulo, že přes dopravní značky k uzavírce došlo opravdu až v 8.00 hodin, ale umístěná zákazová značka zmátla v místě objížďky přijíždějící auta.

Dopravní špička a pokusy řidičů objet uzavírku jakoukoliv náhradní trasou během dopoledne způsobily, že se na všech silnicích v okolí Petřkovic utvořily několika kilometrové kolony aut. Řidiči ráno na některých místech nemohli vyjet z vedlejších silnic na hlavní cestu. Některým se nepodařilo ani vyjet od vlastního rodinného domu.

„Jsme zase světoví. Historicky 31. května v roce 1884 začala v Brně jezdit první tramvaj, v roce 1911 byl na vodu spuštěn Titanic a v roce 2021 byl v Ostravě uzavřen most přes Odru s následným zhroucením dopravy,“ uvedl k dnešním událostem na svém Facebooku například ostravský zastupitel Tomáš Břeský.

Policie se během ranního kolapsu zmohla na pouhý příslib, že na situaci bude dohlížet. “V místě uzavírky a v úsecích objízdných tras budou policisté průběžně dopravní situaci monitorovat a následně reagovat na vzniklé komplikace v dopravě,“ řekla ráno policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Dále na našem webu

Památka světové úrovně: Šikmý kostel v Karviné dostal prestižní cenu