28letá žena havarovala na paraglidu v nepřístupném terénu Beskyd

Foto ze zásahu: ZZS MSK

BESKYDY / FRÝDECKOMÍSTECKO – Na Javorovém vrchu, který patří k vyhlášeným pro paragliding v Beskydech, havarovala ve špatně přístupném místě 28letá žena. U jejího vyproštění musel proto zasahovat vrtulník za použití speciální záchranářské techniky.

Nehoda se stala 28. května v 11.00 hodin dopoledne. Operátor, který hlášení o nehodě přijal na telefonické lince, hned vyslal na místo jak pozemní jednotku záchranářů, tak vrtulník z Ostravy. Spolu se zdravotníky na místě zasahovala při záchraně zraněné ženy i horská služba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Žena se nacházela v obtížně přístupném strmém svahu v lese. „Lékař záchranné služby musel být k pacientce vysazen za pomoci palubního jeřábu z vrtulníku,“ popisuje událost mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Prvotní vyšetření ženy ukázalo jak na poranění hrudníku, tak dolní končetiny a známky otřesu mozku. Po provedení potřebného ošetření a zajištění pacientky ji letečtí záchranáři vyzvedli v síti vrtulníkem a přenesli ji na místo mezipřistání.

Odtud byla zraněná žena, po provedení přednemocniční neodkladné péče, přepravena na urgentní příjem do ostravské Fakultní nemocnice.

Dále na našem webu

Záchytka jistá! Muž usnul za volantem poté, co v Hlučíně boural a ujel od nehody