Českobudějovická nemocnice se vrací k běžnému provozu

Nemocnice České Budějovice (zdroj FB Nemocnice České Budějovice, a.s. - oficiální)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Nemocnice v Českých Budějovicích se ode dneška vrací k téměř běžnému provozu a obnovuje i návštěvy pacientů. Zároveň bude mít stále zajištěnou nezbytnou kapacitu pro péči o pacienty s Covid-19.

„Řízený návrat k plánované zdravotní péči dospěl do bodu, kdy úplnému obnovení běžného provozu brání již jen činnosti, které nemocnice zatím stále provozuje nad rámec své standardní působnosti. Jedná se o odběrové místo Covid-19 na parkovišti nemocnice a velkokapacitní očkovací centrum na českobudějovickém výstavišti. Přestože si již občané na tyto služby zvykli, tak nejen provizorními lokacemi se jedná o mimořádné činnosti v mimořádné situaci, které nám vytěžují zdravotnický personál a ten tak chybí na svých domovských pracovištích,“ uvedl generální ředitel Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Od 1. června 2021 je umožněna návštěva hospitalizovaného pacienta, pokud osoba navštěvující pacienta je bez příznaků onemocnění Covid-19 či jiných respiračních onemocnění. Podmínkou dále je předložení dokladu o negativním výsledku POC antigenního testu na stanovení přítomnosti antigenu viru SARS CoV-2 nebo PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 ne starším než 48 hodin nebo dokladu o očkování proti onemocnění Covid-19 nebo dokladu o onemocnění Covid-19 prodělaném v posledním půlroce. Po celou dobu návštěvy je nutné mít nasazený respirátor minimálně FFP2/KN95 bez výdechového ventilu a dodržovat hygienu rukou. Ve stejném čase je přípustná u pacienta přítomnost nejvýše 2 osob, po dobu nezbytně nutnou, maximálně 15 minut.

„Zdravotnická zařízení jistě zůstanou místem, kde budou protiepidemická opatření platit nejdéle. Naším cílem je maximálně chránit pacienty, jejich rodiny a naše zaměstnance. Prosím, respektujte proto pokyny našich pracovníků, kteří jsou oprávněni zpřesnit obecně platná pravidla pro návštěvy podle konkrétní situace na daném oddělení či stanici,“ uzavírá Šnorek.