Chata místo trezoru? Vymstilo se to!

ilustrační foto

Přerov – Oči pro pláč zbyly seniorce, která zvolila svou chatu v přerovské zahrádkářské kolonii jako uložiště finanční hotovosti a šperků. Peníze i zlato jsou pryč!

Zatímco pilná seniorka sekala trávu, doposud neznámý zloděj využil její nepozornosti, prošmejdil chatu a neodešel s prázdnou. Do práce zabrané ženě způsobil škodu přes 161 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Zloděj prošel na zahradu nepozorovaně otevřenou brankou situovanou směrem do pole a vnikl do přízemí chaty. Uvnitř vše prohledal a neodešel s prázdnou. Našel zde obálku s penězi, ve které bylo bezmála 100 000 Kč a ve šperkovnici objevil i zlaté šperky, které tam také nenechal bez povšimnutí,“ sdělila tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Přivolaní policisté událost zadokumentovali, zajistili stopy a zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestných činů krádež a porušování domovní svobody. Pachateli hrozí až s pětiletá trestní sazba odnětí svobody.