Cyklistům slouží v Jihlavě první převlékatelná cyklomyčka

Myčka byla včera slavnostně uvedena do provozu. Foto: Magistrát města Jihlavy

JIHLAVA – Cyklomyčka je umístěna v areálu Český mlýn, kousek od nového pumptracku, vedle parkoviště a budovy toalet. Zájemcům bude k dispozici zcela zdarma.

Součástí myčky je tlaková vodní pistole a kartáč. Stačí jen zmáčknout tlačítko, které spustí vodu do tlakové pistole přibližně na čtvrt minuty. „Cyklomyčka slouží hlavně pro první předmytí například před převozem kola v autě nebo v MHD. Prosíme všechny, aby při umývání nepoužívali saponáty, protože voda je poté odváděna jen přes vsakovací kanál a nikoli do kanalizace,“ doplnil uvolněný radní pro oblast dopravy Jaroslav Vymazal.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

O vzhled myčky se postaral jihlavský architekt a radní David Beke. Opláštění je navrženo ve čtyřech různých variantách, takže převlékatelná myčka může mít několik kabátů, které lze podle přání zákazníka a podle způsobu umístění měnit. „Jihlava zvolila kovový roštový vzhled, jinde může být plášť třeba ze dřeva,“ doplnil Beke.

Výrobcem cyklomyčky je Petr Okáč a autorem myšlenky produktu Jan Bakus a jeho kolegové z projektu cykloo.cz. Město vyšla výroba a instalace cyklomyčky na přibližně 150 tisíc korun.