DobroCentrum svatoanenské nemocnice hledá dobrovolníky

Zdroj: FNUSA

BRNO – Jelikož pandemie koronaviru omezila práci dobrovolníků v DobroCentru u sv. Anny, nemocnice hledá nové. Zařízení funguje již sedm let a vystřídala se v něm stovka osob.

Práce dobrovolníka je různorodá, může pomáhat klientům luštit křížovky, doprovodit je na procházku, trénovat jejich paměť nebo asistovat na terapiích. „Cílem našich aktivit je pacienta potěšit, alespoň na chvíli mu pomoci zapomenout na strach nebo bolest a rozbít monotónnost nemocničních dnů,“ říká vedoucí DobroCentra u sv. Anny v Brně Svatava Kalná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Bohužel z původních 100 dobrovolníků zbylo nyní jen 36. Jedním z důvodů je i koronavirová krize, kdy část pomocníků z řad studentů dokončila školy, jiní řeší problémy s prací. „Máme dobrovolníky různého věku, pracovníky různých profesí, majitele firem, maminky na mateřské i seniory,“ doplňuje Svatava Kalná s tím, že uvítají každého, kdo chce pomoci. DobroCentrum funguje od ledna 2015, aktivity připravuje pro několik klinik a oddělení, pomáhá také s propagací dárcovství krve. Zájemci mohou psát na emailovou adresu andrea.halatova@fnusa.cz