Kuriózní nehoda v Brně: Nezabrzděné auto seniora přiskříplo

ilustrační foto

BRNO – Minulou středu se v pravé poledne stala třiaosmdesátiletému seniorovi v Brně nešťastná nehoda. Jeho vlastní vůz ho při vyjíždění z garáže přiskřípl. Naštěstí utrpěl jen lehké zranění.

Důchodce po vyjetí s automobilem ze dvora domu zastavil na ulici, aby za sebou zavřel vrata. Jenomže přitom podcenil mírně se svažující vozovku a vůz nezabrzdil. Jakmile z nezabrzděného auta vystoupil, dalo se do pohybu. Muž si toho rychle povšiml, ale zastavení auta bylo nad jeho síly. Alespoň se pokusil stočit volant na druhou stranu. To se mu sice nějak podařilo, ale přesto otevřenými dveřmi své škodovky zavadil o sousední zaparkované auto, přičemž ho dveře přiskříply mezi auty. Nehybnému muži přispěchali na pomoc kolemjdoucí. Sanitkou byl preventivně převezen do nemocnice. „Za kuriózní dopravní nehodu bude ale muset počítat s nemalou pokutou. Škoda na poškozených vozech se vyšplhala na 5 tisíc korun,“ sdělil policejní mluvčí  Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.