Obyvatelé Trávníků se dočkají úprav, vylepší se parkování i pískoviště

Foto: město Vsetín

VSETÍN – Obyvatelé Trávníků již dlouho volali po rekonstrukci vnitrobloku, který byl v nevyhovujícím stavu. Při přípravě revitalizace měli také své slovo, jelikož byli přizvání k řešení projekčních prací. Hotovo by mělo být do 5 měsíců.

Ve vnitrobloku dojde k úpravě silnice a chodníků, které nově budou ze zámkové dlažby.  „Plánujeme také úpravu parkovacích ploch, které jsou navrženy ze zatravňovacích tvárnic. Celkem zde bude k dispozici 22 stání,“ popisuje starosta Jiří Růžička. Rekonstrukce se neobejde bez umístění hnízd na kontejnery a instalace nového veřejného osvětlení. Také budou obnoveny sušáky na prádlo a klepač na koberce. Ani děti nepřijdou zkrátka, na pískovišti přibude nová krycí plachta. Stávající hřiště získá nový povrch z asfaltobetonu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Obnovu provádí firma ze Vsetína, která s pracemi začala v závěru května a na dokončení má 140 dní. Náklady se vyšplhají na částku 3,6 milionu korun a hradit je bude kompletně město ze svého rozpočtu.