Policisté pátrají po totožnosti utonulého muže

foto: Policie ČR

RYCHNOVSKO – Ve večerních hodinách přijali policisté na tísňové lince telefonát, ve kterém volající oznamoval, že nalezl utonulého muže v korytě řeky Zdobnice nedaleko soutoku s řekou Divoká Orlice v Mníšku u Vamberka.

Jak dnes potvrdila policejní mluvčí Eliška Majerová, k řešení této smutné události došlo uplynulou sobotu. „Na místo vyrazila výjezdová skupina územního odboru služby kriminální policie a vyšetřování, společně s potápěči ze zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, kteří tělo mrtvého muže vyprostili na břeh,“ říká mluvčí. Muž u sebe neměl bohužel žádné doklady, policisté nalezli jen červený plastový zapalovač.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jak sdělili policisté, mělo by se jednat o muže ve věku kolem 40-60 let. Na sobě měl černý svetr, triko s krátkými rukávy s nápisem HELENE FISCHER ULTRAS! a modré džíny s koženým páskem. Z dosud proběhlého vyšetřování bylo cizí zavinění smrti muže vyloučeno, aby byla určena přesná příčina smrti neznámého muže, byla kriminalisty nařízena soudní pitva.

Pokud máte informace, které by mohli pomoci identifikovat totožnost utonulého muže, tak je sdělte policistům na nejbližší služebně Policie ČR nebo volejte na linku 158.