Pořad americké televize představí v zámoří tradice Zlínského kraje

Foto: Zlínský kraj

ZLÍNSKÝ KRAJ – Až 2,5 milionu Američanů bude mít možnost nahlédnout do tajů tradic Zlínského kraje. Americká kabelová televize chce odvysílat pořad natáčený v regionu, který třeba ukáže, jak se šije lidový kroj, jak malérečky ze Slovácka zdobí kraslice nebo jak se vyrábí keramika v dílnách v Buchlovicích. Dokumenty odvysílá Czech-American TV.

Za vznikem pořadu stojí americký televizní producent českého původu John Honner. Ten se během návštěvy ve Zlínském kraji podíval také do Muzea Podhradí v Buchlovicích, prohlédl si zrekonstruovaný obchodní dům ve Zlíně a navštívil Gymnázium Zlín na Lesní čtvrti. „Zlínský kraj je jeden z mála regionů v Česku, který se může pochlubit takovou láskou k folkloru a tradicím. Přiblížit atmosféru a unikátnost tohoto regionu chceme i v zahraničí,“ vysvětlil John Honner.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Americký producent do natáčení zapojuje také studenty z regionu. Naposledy ke vzniku pořadu přispěli studenti Gymnázia a jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky ve Zlíně, televize však dlouhodobě pracuje i se Střední uměleckoprůmyslovou školou Uherské Hradiště. „Díky této spolupráci si studenti vyzkouší nejen zajímavou práci, při které nahlédnou do oblasti médií a produkce, ale současně se zdokonalují v komunikaci v angličtině,“ vyzdvihla radní pro školství Zuzana Fišerová.

Spolupráce Zlínského kraje s Czech-American TV a Johnem Hornnerem trvá už 16 let. „Jde o velký počin, jak zviditelnit náš region a především cestovní ruch v oblastech, kde jen stěží můžeme aktivně náš kraj propagovat. Reportáže mají velkou sledovanost a vždy představují určitou unikátnost kraje,“ řekl náměstek hejtmana Lubomír Traub.

Czech-American TV vznikla v roce 2003. Cílem televizní stanice je rozšíření povědomí o České republice, regionech, památkách a kultuře. Vysílání má formu videodokumentů, které jsou doprovázeny anglickým výkladem. Na půlhodinové pořady o Zlínském kraji se mohou podívat také čeští diváci na webu.

Foto: Zlínský kraj