Práce snů z domova a v Praze 9? Policie to vidí jinak

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Stovky prodejů realizoval muž ze svého bydliště v Praze 9. Jednalo se o prodej heroinu, gram za tisíc korun. Byl to jediný příjem devětatřicetiletého drogového dealera. Nyní je stíhán vazebně, hrozí mu až deset let za mřížemi.

Pražští kriminalisté, kteří se specializují na drogovou problematiku, zadrželi v rámci akce Maršál muže, který prodával heroin,“ uvedla dnes policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Muž drogy prodával převážně ve svém bydlišti v Praze 9, přestože má soudně vyslovený zákaz pobytu v hlavním městě a to pro předchozí trestnou činnost.

Od začátku roku evidují kriminalisté stovky případů prodejů, kdy muž za den obsloužil i deset odběratelů,“ doplnila mluvčí. Jeden gram heroinu prodával dealer za tisíc korun, tuto činnost provozoval na plný úvazek, jiný příjem neměl. Zadržení muže proběhlo ve středu šestadvacátého května přímo během prodeje dvěma stálým odběratelům, v bytě zadrženého.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V poutech tak skončili jak nakupující, tak dealer i jeho partnerka,“ dodala ještě mluvčí. Během domovní prohlídky policisté v bytě našli několik gramů drogy a desítky tisíc korun v hotovosti a další bankovky. Devětatřicetiletý muž je obviněn z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a nedovolená výroba a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. V případě odsouzení muži hrozí až deset let za mřížemi. Stíhán je vazebně.

Zdroj: Policie ČR