Prázdninové čtvrtky rozhýbe Velké náměstí rock, cimbál i heavy metal

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Série osmi koncertů s názvem Čtvrtky na Velkém… přinese do Kroměříže pestrou nabídku žánrů živé hudby. Na své si přijdou milovníci folku, rocku, cimbálovky, dechovky i světoznámých evergreenů. Diváci si koncerty užijí v prázdninové čtvrtky od 18. hodiny zcela zdarma.

Červenec

O stylový začátek prázdnin se 1. července postará rocková kapela Motus. Skupina, která má na Kroměřížsku dlouholetou tradici, si drží i přes mnohé a moderní vlivy stále stejný herní styl postavený na základech klasického bigbítu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

O týden později zahraje na náměstí Parta Kroměřížských Muzikantů. Seskupení místních hudebníků, kteří začínali hrát pouze pro potěšení své a nejbližších přátel, má v repertoáru hlavně bigbítové a raně rockové skladby z 60. let.

Na zcela jinou notu zahraje 15. července cimbálová muzika Juráš. Repertoár cimbálovky s primášem Jiřím Paličkou staví na lidových písních ze Zlínska, Valašska, Slovácka a luhačovického Zálesí.

Čtvrtý koncert v řadě představí 22. července přerovskou multižánrovou kapelu Blue Band Company. Sedmičce muzikantů není cizí žádný hudební žánr, a tak jistě zaujme skoro každého.

Červencovou část hudebního seriálu uzavře 29. července mohelnická folková kapela Madalen. Ta se může kromě třicetileté historie pochlubit i řadou úspěchů na celostátních folkových festivalech, například na Mohelnickém dostavníku či Portě.

Srpen

Ve čtvrtek 5. srpna bude Velkým náměstím znít klasická dechovka. O zábavu se postará oblíbená Věrovanka.

Druhý srpnový čtvrtek bude patřit centrum města domácí folkrockové kapele Jamtour. Skupina hraje vlastní i převzaté skladby z různých žánrových oblastí, inspirací jsou jim folkrockové písně skupiny Marsyas, Petra Kalandry a ETC Vladimíra Mišíka.

Cyklus zakončí 26. srpna Polygon, jehož repertoár vychází ze zájmů jednotlivých členů. Zasahuje mnoho hudebních žánrů od punk rocku až po klasický heavy metal.