Přerov je městem „senior friendly“

Komu se nejlépe žije v Přerově? Podle všeho seniorům

PŘEROV – Přerov mění svou tvář. Zatímco donedávna byl považován za město s problematickými ubytovnami, nově získalo přívlastek města „senior friendly“. Lidé 60+ zde mají pro život optimální podmínky. Potvrdilo to samotné ministerstvo.

Významného ocenění se dočkalo město Přerov. Za podporu aktivního stárnutí, mezigeneračního soužití, vzdělávacích aktivit a rozvoje klubů seniorů získalo celorepublikové prvenství v soutěži „Obec přátelská seniorům 2021“. Kromě diplomu letí do Přerova z Ministerstva práce a sociálních věcí také dotace ve výši 1,6 milionu korun na organizaci dalších akcí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Zlaté umístění je oceněním úředníků a politiků, kteří aktivity pro dříve narozené plánují, připravují, schvalují, realizují. A samozřejmě také samotných seniorů, kteří se zapojují, jsou spokojení a stávají se skvělou reklamou pro pohodové stáří,“ říká náměstek přerovského primátora Petr Kouba.  Připomíná, že v posledních letech si místní důchodci s podporou města užili celou řadu aktivit. Od Senior symposia, které každoročně přináší sérii přednášek, besed i kulturních vystoupení, až třeba po tísňové hodinky či seniorské obálky, jež mohou lidem zachránit život.

O tom, že Přerov si ocenění právem zaslouží, svědčí i další aktivity, plánované pro penzisty na letošní rok městem a spolufinancované ministerstvem. „Od června do konce prosince se mohou těšit na společné návštěvy biografu či muzea, čekají je zájezdy, divadelní představení, vzdělávací a zájmové přednášky,“ vyjmenovává vedoucí odboru sociálních věcí a školství Romana Pospíšilová. A z dotace budou podpořeny také činnosti jako je plavání, blahopřání jubilantům či provoz zvýhodněné služby Senior taxi. „Opomenuty nezůstanou také kluby seniorů v místních částech Přerova, které budou podpořeny například financemi pro speciální výlety či přednášky,“ doplnil Petr Kouba.