Punkevní jeskyně otevírají na Den dětí

foto: Punkevní jeskyně FB

BLANSKO – Od úterý 1. června obnovuje všech 14 zpřístupněné jeskyně České republiky svůj turistický provoz. Samozřejmě s platnými omezeními dle nařízení vlády.

V Moravském krasu jde o jeskyně Punkevní, Balcarka, Kateřinská, Sloupsko-šošůvské a Výpustek. Nejnavštěvovanější Punkevní jeskyně leží v severní části Moravského krasu v kaňonu Pustého žlebu, v národní přírodní rezervaci Vývěry Punkvy. Suchá část byla zpřístupněna již v roce 1909. Na lodičkách v ní návštěvníci jezdí už 100 let.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Každý návštěvník musí mít respirátor, před vstupem použít dezinfekci na ruce a nečlenové společné domácnosti stále musejí dodržovat rozestupy. Ve skupině smí být maximálně 30 lidí včetně průvodce. Návštěvníci musí také mít platný negativní test či být minimálně 22 dní po první dávce očkování. Pro nejvíce navštěvované Punkevní jeskyně doporučujeme zajistit si rezervaci. Rezervace je možná i pro jednotlivé návštěvníky až na jeden rok dopředu na telefonu 516410024, 602205584 nebo emailem info@caves.cz. Více informací zde.