Řidič Škody Superb se skoro 3 promile naboural do traktoru se žacím strojem a při nehodě se zranil

foto: Policie ČR

HRADECKO – Třiatřicetiletý muž na svou dopolední jízdu asi dlouho nezapomene. Pravděpodobně kvůli vysoké rychlosti naboural zezadu traktor, který zrovna sekal trávu. Veškeré okolnosti dopravní nehody jsou v šetření dopravních policistů.

K nehodě došlo toto pondělí krátce před devátou hodinou dopoledne před Hradcem Králové ve směru jízdy od obce Libišany. Policisté při řešení události provedli u obou řidičů dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která měla u řidiče traktoru negativní výsledek. „Řidič z vozidla Škoda Superb, který byl předán do péče lékařů, opakovaně nadýchal více jak 2,8 promile alkoholu v dechu. Hlídka muže vyzvala k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem žilní krve, kterému se podrobil,“ říká policejní mluvčí Lucie Konečná. Na obou vozidlech vznikla škoda zhruba 200 tisíc korun.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté upozorňují:

Jak ukazují výzkumy, alkohol se podepisuje na způsobu řízení. Již při překročení hranice půl promile začíná převažovat negativní vliv na lidský organismus. Člověk se stává apatickým, snadno upadá do depresí a je celkově v útlumu. Alkohol za volantem zvyšuje nejenom agresivitu a přeceňování řidičských schopností, ale má výrazný vliv na periferní vidění. Zvýšená míra v krvi řidiče způsobuje tunelové vidění.

Do alkoholové pasti se přitom zdaleka nemusí dostat člověk, který usedne za volant bezprostředně po konzumaci alkoholu. Stejně zrádný a nebezpečný je tzv. zbytkový alkohol. Pro ten je charakteristické omezené vnímání. Řidič snadno něco přehlédne, je v útlumu, má opožděné reakce.

Nebezpečnou jízdou, bezohledností řidičů a nedodržováním předpisů dochází k vážným dopravním nehodám. Všichni účastníci silničního provozu si musí uvědomit, že porušováním dopravních předpisů a stoupající agresivní jízdou není možno zajistit bezpečnost v silničním provozu. I přes veškerou snahu policistů prováděním dopravních akcí a zvýšeným dohledem na pozemních komunikacích není na našich silnicích úplně bezpečno, neboť především řidiči a všichni účastníci silničního provozu musí být ohleduplní a mít společný zájem, a to je snížit počet dopravních nehod na našich silnicích.