Šok řidiče náklaďáku na Domažlicku. Ohrozilo ho auto z protisměru

DOMAŽLICKO – Nečekaně horké chvilky včera zažil řidič nákladního auta Scania s návěsem, který jel kolem deváté hodiny dopoledne po obchatu obce Staňkov. Tam ho totiž náhle ohrozilo osobní auto.

Neznámý řidič v autě stříbrné barvy v provedení combi a ukrajinské státní poznávací značky, jedoucí od Vránova na Ohučov, začal náhle předjíždět a nečekaně přejel do protisměru. Ohrozil tím řidiče náklaďáku, který ve snaze zabránit střetu pohotově strhnul řízení vpravo a narazil tak zadní částí návěsu do kovového svodidla. Ke srážce aut díky tomuto manévru naštěstí nedošlo, nicméně poté neznámý řidič stříbrného osobáku dupl na plyn a z místa nehody odjel směrem na obec Ohučov. „Škoda na návěsu nákladního vozidla byla vyčíslena na 50 tisíc korun, na kovovém svodidle na pět tisíc korun. Svědci výše popsané události, kteří by mohli poskytnout relevantní informace, se mohou přihlásit osobně na Dopravním inspektorátu v Domažlicích, nebo zatelefonovat na číslo 974 331 255 či 974 331 259, případně na bezplatnou tísňovou linku 158,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zdroj: PČR