Střechu domu v Mutěnicích zachvátil požár

zdroj: HZS JMK

V neděli v odpoledních hodinách likvidovalo šest jednotek hasičů požár střechy rodinného domu v Mutěnicích na Hodonínsku. Zásah probíhal v dýchací technice.

Na místo požáru přijelo 7 automobilových cisteren, 3 dopravní automobily, 1 automobilový žebřík a 44 hasičů. Hasiči do boje proti plamenům postupně nasadili 3 vysokotlaké a 3 vodní proudy. V 18.22 hodin dostali oheň pod kontrolu. Pomocí termokamery vyhledávali skrytá ohniska. Rozebírali zborcenou střešní konstrukci a vyklízeli slámu z půdy, a pak prolévali na zemi vodou. Plocha zasažené střechy byla 10 x 7 metrů. Požár jednotky zcela zlikvidovaly v 19.16 hodin. Místní jednotka zůstala do pondělního rána na místě na dohled nad požářištěm. „Vyšetřovatel vyčíslil škodu předběžně na 2 miliony korun. Příčina vzniku požáru je v šetření. Při požáru se nikdo nezranil,“ popsal zásah mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.