V aleji na Vsetínsku vandal pořezal 27 stromů. Pomozte dopadnout pachatele!

Foto: Policie ČR

VSETÍNSKO – Vsetínští kriminalisté od března vyšetřují případ bezohledného vandalismu. „V průběhu dvou dnů, konkrétně 17. a 18. března 2021, nařezal prozatím neznámý pachatel 27 stromů v obci Zašová,“ sdělil policejní mluvčí Petr Jaroš. Policie se teď s žádostí o pomoc obrací na veřejnost.

Stromy stály v aleji v místní části Pohoř, která se měla pokácet kvůli stavbě protipovodňových opatření. Proti tomu se ale v petici vyslovilo skoro deset tisíc lidí. Kácení zarazila i inspekce životního prostředí, která upozornila na nesrovnalosti v celém projektu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po měsících vyhrocených debat se v noci ze 17. na 18. března vrhnul na alej dosud neznámý pachatel. Ten některé cenné stromy pořezal natolik, že na místě zůstat nemohou.

Případem se nyní zabývá policie. Dnes vsetínští kriminalisté požádali o pomoc také veřejnost. „Jakékoliv informace, které by napomohly dopadnout pachatele, přijmeme na kterékoliv policejní služebně či prostřednictvím linky 158,“ sdělil Petr Jaroš.

Foto: Policie ČR