V Brně vážně havaroval autobus. Všech 11 zraněných ošetřili záchranáři do 50 minut

foto: Policie JMK

BRNO – V noci z pondělí na úterý se stala vážná nehoda rozjezdového autobusu v Brně na Kníničské ulici. Autobus narazil do sloupu trakčního vedení. Z třiceti cestujících se v autobusu zranilo 11 lidí, z toho 3 těžce. Silnice byla během zásahu obousměrně uzavřena.

Operační středisko hasičů přijalo informaci o nehodě autobusu krátce před půl dvanáctou. Na místo okamžitě vyslalo profesionální hasiče ze stanic Lidická, BVV a Přehrada. Po nehodě nebylo nutné nikoho vyprošťovat pomocí hydraulického zařízení. Hasiči vynesli jednoho zraněného na páteřní desce a aktivně spolupracovali s posádkami záchranné služby pří třídění, ošetřování a transportu zraněných. Na místo přijelo 5 záchranářských posádek, lékař a inspektor provozu. Pomáhaly také 2 převozové sanitky. „Zdravotníci se postarali o 11 zraněných, z toho ve třech případech šlo o zranění těžká. Ve zbylých případech se jednalo o zranění lehká až středně těžká. Naše posádky ošetřovaly především poranění hlavy, páteře a končetin. Po ošetření jsme pacienty převezli k další péči do Fakultní nemocnice Brno, Fakultní nemocnice u svaté Anny, Vojenské nemocnice a Úrazové nemocnice. Všem zraněným bylo poskytnuto ošetření a následný transport do 50 minut od příjezdu našich posádek na místo. Děkujeme kolegům z ostatních složek IZS za skvělou spolupráci,“ popsala zásah mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. „Hasiči následně odstranili poškozený sloup a asistovali při vyproštění autobusu. Současně také zajistili místo proti vzniku požáru. Zásah na místě ukončili před druhou hodinou ranní.,“ sdělil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po dobu vyšetřování byla komunikace několik hodin zcela neprůjezdná. „Policisté zatím nemohou vyloučit ani to, že při nehodě nesehrála nějakou roli zdravotní indispozice řidiče a případně i technická závada. U zraněného šoféra byl nařízen odběr krve. Předběžná škoda byla vyčíslena na tři a čtvrt milionu korun. Přesná příčina a míra zavinění bude nyní předmětem dalšího šetření brněnských dopravních policistů,” doplnil policejní mluvčí Petr Vala.

foto: Policie JMK

foto: HZS JMK

foto: ZZS JMK