V červnu prozkoumejte Brno z jiné perspektivy, navštivte místa, která jste ještě nikdy neviděli!

Hvězdárna a planetárium Brno vám představí pořad vlastní produkce, který pojednává o nejkrásnějším městu na světě. O jakém? Přeci o Brnu!

Již od 1. června 2021 totiž spouští sérii červnových termínů unikátního pořadu Brno 360. Tento osobitý pořad volně navazuje na snímek Morava 360, který měl premiéru před dvěma a půl roky a přilákal rekordní počet návštěvníků.

V pořadu Brno 360 máte možnost vidět město tak, jak jste ho ještě neviděli. Ranní mlhu, rozbřesk slunce, zátočiny řek, pestrou přírodu. Ale také známé dominanty z neokoukaných úhlů a utajené půvaby této jihomoravské metropole.

V pořadu jsme se zaměřili na brněnské řeky, které se pořadem linou podobně, jako se proplétají samotným městem. Řeky jsou a byly pro rozvoj všech měst klíčové. Paradoxně v Brně jsou však všechny tři řeky téměř neviditelné. Ponávka je doslova „v utajení“. Postupem času byly Svitava a Svratka regulovány tak, že jsou vytlačeny na okraj. Brno proto nemá žádná nábřeží, jako je tomu v Praze nebo Olomouci. Přestože se pořad věnuje celému Brnu, téma řek se jím nenápadně vine po celou dobu“, uvádí tvůrce pořadu Pavel Karas.

Samotné natáčení a výroba pořadu Brno 360 trvala rok a půl. Ale stálo to za to. Úžasný dokument se promítá na zaoblenou plochu digitária. Neváhejte a přijďte zhlédnout atraktivní záběry. Pořad je vhodný pro dospělé a děti od 10 let. Termíny představení naleznete na stránkách hvězdárny, kde lze zakoupit i vstupenky a získat aktuální informace.