VIDEO: Velmi nebezpečný manévr předvedl řidič v Praze 4. Druhý kaskadér v Praze 10 byl zase opilý

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Přímo před zraky strážníků předvedl devětadvacetiletý muž nebezpečný manévr v rušné křižovatce. Vydali se za ním a zjistili, že za volantem nemá co pohledávat. Dalšího, stejně starého muže objevili v Praze 10, ten byl pro změnu pod vlivem alkoholu.

Řidič vjel v Praze 4 do protisměru, k jeho smůle před zraky autohlídky,“ uvedla mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová. Hlídka ihned zapnula majáky a vydala se za nebezpečně jedoucím vozidlem. Zastavili ho za několik okamžiků a během kontroly zjistili, že devětadvacetiletý muž nikdy nevlastnil řidičské oprávnění a tak nemá za volantem co dělat. Provedené testy na drogy a alkohol vyšly s negativním výsledkem.

Jiná situace nastala v Praze 10, kde v ulici Průběžná řidič před zraky strážníků ohrožoval svojí nebezpečnou jízdou ostatní účastníky silničního provozu. Nejprve najel na tramvajový pás, následně na světelné křižovatce zastavil přes dva jízdní pruhy a nakonec se pokusil odjet ulicí Nad Olšinami. Jeho jízda však byla velice nejistá. Provedená zkouška na alkohol prokázala u řidiče hodnotu 1,7 promile. Oba hříšníky si převzala k dalšímu řešení Policie ČR.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.