Z domu na Lesné se valil kouř, obyvatelé se málem udusili

Ilustrační foto

BRNO – Hlídka městské policie zasahovala v noci na pondělí na Lesné, kde dvěma mužům hrozilo udušení kouřem. Díky včasnému zásahu se je podařilo zachránit.

Obyvatelku panelového domu na Lesné v noci probudil zápach kouře, obrátila se proto na linku 156  a přivolala městské policisty. Po příjezdu strážníci vstoupili do budovy a již na chodbě viděli hustý dým. Zavolali tedy raději i hasiče a sami se vydali hledat zdroj kouře. Nakonec se jim podařilo najít byt, ze kterého dým vycházel, podle nájemníků vevnitř zrovna byli dva muži. Ti na intenzivní bušení a zvonění nereagovali a jelikož se hrálo o čas, hlídka neměla jinou možnost, než vyrazit dveře. „Strážníky obklopil dráždivý zápach a za malou chvíli již vyváděli ze zakouřeného prostoru staršího rozespalého muže. Ve vedlejší místnosti ještě našli jeho spícího syna, kterého se pokoušeli probudit,“ popisuje situaci tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po odvedení obyvatel do bezpečí se ještě hlídka ujistila, že se v bytě už nikdo jiný nenachází a otevřela okna dokořán. Příčinou dýmu byl odstavený hrnec na zapnutém sporáku a mužům tak reálně hrozilo udušení ve spánku zplodinami. Strážníci spáleniny v hrnci uhasili a muže kvůli nadýchání hustého kouře předali do péče zdravotníkům.