Báječná podívaná: Ostrava hostí světovou sérii plážového volejbalu

Foto: pxb

OSTRAVA – Nejlepší plážoví volejbalisté naší planety se sjeli do Ostravy na turnaj Světové série v beachvolejbalu. Ostravský turnaj si za svou nedlouhou historii vybudoval image jednoho z nejprestižnějších turnajů světa. Letošní ročník potrvá od 2. do 6. června.

„Věřím, že jsme sportovcům vytvořili skvělé zázemí a že si užijí zápasy v jedinečném industriálním prostředí Dolní oblasti, které ostravský turnaj odlišuje od všech ostatních a dává mu punc výjimečnosti,“ řekl na tiskové konferenci k zahájení turnaje primátor města Ostravy, Tomáš Macura. Ostrava je podle jeho slov vyhlášena jako město sportu, což dokazuje i vysoký počet sportovních oddílů ve městě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Během pěti soutěžních dnů budou na čtyřech kurtech bojovat elitní beachvolejbalové páry z celého světa. V hlavním turnaji se představí 32 mužských a 32 ženských týmů. Fanoušci i televizní diváci se mohou těšit na aktuální světové jedničky, jimiž jsou Norové Anders Mol, Christian Sørum a Kanaďanky Sarah Pavanová a Melissa Humana-Paredesová.

Zájemci o vstupenky mohou využít poslední možnosti jejich zakoupení v předprodeji sítě Ticketportal, kde seženou stále lístky na středeční kvalifikaci a zápasy základních skupin, které se odehrají ve čtvrtek a pátek. Ve středu v poledne bude spuštěn také dodatečný prodej několika desítek lístků na sobotu a neděli.

Dále na našem webu

Záchytka jistá! Muž usnul za volantem poté, co v Hlučíně boural a ujel od nehody