Důvěřivost se mladému muži nevyplatila, měl smůlu a narazil na dva lumpy

UNIČOV – Včera odpoledne se na uničovské policisty obrátil 29letý muž s oznámením o krádeží mobilu a notebooku. Podle svých slov se předchozí večer seznámil před Hlavním nádražím v Olomouci se dvěma muži, kteří ho posléze připravili nejen o mobil, ale i o notebook.

Značnou drzost projevili dva výtečníci, kteří 29letého muže připravili o mobil a poté i o notebook. Mladý muž se na uničovské policisty obrátil včera odpoledne. Podle svých slov se v pondělí večer seznámil před Hlavním nádražím v Olomouci se dvěma muži. Po zhruba hodinové konverzaci jej měl jeden z mužů požádat o zapůjčení mobilu, aby si mohl zavolat. S důvěrou mu telefon předal a po chvíli už jen sledoval jak dotyčný i s mobilem utíká, neznámo kam. Druhý z povedené dvojice mu měl sdělit, ať nemá obavy, že mu pomůže dostat telefon zpět. Za tím účelem chtěl půjčit notebook, aby mu mohl v mapě ukázat bydliště známého. „Důvěřivý mladík s vidinou nalezení telefonu tedy zapůjčil i svůj notebook, a poté už jen pozoroval, jak i s ním muž mizí v dáli,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Způsobenou škodu si majitel vyčíslil na zhruba 23 000 korun. Pokud policisté výtečníky vypátrají, můžou skončit až na dva roky za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .