Galerie po půl roce slavnostně otevírá

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Stejně jako další obdobné instituce musela galerie loni své prostory návštěvníkům uzavřít, uvnitř se ale rozhodně nezahálelo. Připraveny jsou nové výstavy včetně těch, které se měly konat na konci loňského roku.

V Galerii moderního umění budou od soboty 5. června k vidění tři nové krátkodobé výstavy současných umělců a slavnostně budou otevřeny i dvě stálé expozice. Ty byly zpřístupněny již v prosinci loňského roku, ale vernisáž musela být z důvodu pandemie odložena. Celou akci zahájí náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje ve tři hodiny odpoledne před vchodem do galerie. Všechny krátkodobé výstavy budou ukončeny k 29. srpnu. „V rámci vernisáže budou také pokřtěny katalogy k oběma dlouhodobým expozicím a rovněž úspěšná populárně-naučná publikace Galerie moderního (č)umění, kterou koncem minulého roku vytvořilo edukační oddělení GMU,“ dodává za galerii Hana Doležalová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.