Hasiči museli zasahovat u šesti dopravních nehod, některé se bohužel neobešly bez zranění

foto: HZS Královéhradeckého kraje (Podůlší)

KRÁLOVÉHRADECKO – Střet tří osobních vozidel, auto ve škarpě převrácené na střechu, nebo bouračka náklaďáku a osobního vozidla, i takové byly zásahy hasičů toto úterý napříč celým krajem. Několikrát bylo zapotřebí zdravotnické záchranné služby.

Na Hradecku zasahovali hasiči u dvou bouraček. K první došlo krátce po šesté hodině ranní ve Stračově v katastru části Klenice. Srazilo se zde osobní auto s autobusem, po střetu osobák skončil ve škarpě. O šoféra osobního vozidla se musela postarat zdravotnická záchranná služba. Profesionální hasiči z Hořic a HZSP ČEPRO a.s. Cerekvice nad Bystřicí havarovaný vůz zkontrolovali, jestli u něj nedochází k úniku pohonných hmot a poté předali místo k vyšetřování policistům. Nikdo další naštěstí nebyl při nehodě zraněn.

V Praskačce na dálnici D11 u části Sedlice zasahovala krátce po čtvrté hodině odpolední profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská u nehody osobního a nákladního auta. Hasiči zkontrolovali, jestli neunikají provozní kapaliny a předali místo policistům. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn.

Na Jičínsku bylo potřeba hasičů u jedné dopravní nehody, a to v Podůlší, krátce před půl šestou odpolední. Zde došlo ke střetu tří osobních aut, při kterém se zranili dva lidé z jednoho vozidla, ostatní posádky vyvázly bez zranění. „Jednotka pomohla s poskytováním přednemocniční pomoci a transportem pacientů do vozidel ZZS. Komunikace byla zpočátku neprůjezdná, poté byl provoz obnoven kyvadlově,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. Hasiči zajistili všechny havarované automobily, zlikvidovaly uniklé pohonné hmoty a postarali se o úklid silnice.

Na Náchodsku došlo také k jedné dopravní nehodě, u které byl zapotřebí zásah hasičů. V Jetřichově, krátce po půl jedenácté v noci bouralo osobní auto, které skončilo mimo silnici převrácené na střechu. Po příjezdu profesionálních hasičů z Broumova a dobrovolné jednotky z Police nad Metují na místo, se jedna osoba nacházela mimo havarovaný vůz. Do péče si jí kvůli zranění převzali záchranáři. Hasiči zajistili převrácené vozidlo a předali místo k vyšetřování policistům.

Na Rychnovsku došlo k jedné dopravní nehodě. V Ličně krátce před devátou hodinou večerní bouralo osobní auto. Zasahující profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou odpojili u vozidla autobaterii a uniklé pohonné hmoty zasypali sorbetem. „V místě nehody bylo poškozeno dopravní značení a částečně i chodník. Na závěr pomohla jednotka s naložením havarovaného auta na odtah a postarala se o úklid vozovky,“ říká Martina Götzová. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn.

Na Trutnovsku došlo k jedné dopravní nehodě, u které byl nutný zásah profesionálních hasičů z Náchoda a dobrovolné jednotky z Červeného Kostelce. Ve Rtyni v Podkrkonoší v Kostelecké ulici došlo krátce před sedmou hodinou podvečerní k bouračce dvou osobních aut. Jeden zraněný potřeboval poskytnou před příjezdem záchranky první pomoc. Po dořešení celé situace jednotky uklidily silnici.