Královo Pole se opět dočká sběrného dvoru

Zdroj: město Brno

BRNO – Od roku 2009 nemá Královo Pole své sběrné středisko odpadu, to se teď ale změní. Nové vznikne na ulici Chelčického, hotovo by mohlo být do konce roku 2022.

„Před dvanácti lety byl ukončen provoz Sběrného střediska odpadů Milíčova, a to kvůli budování Královopolského tunelu. V Králově Poli od této doby není v provozu žádné takové středisko. Pro třetí nejlidnatější městskou část je žádoucí, aby tento typ střediska měla na svém území,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková. V současné době je prostor využíván firmou STRABAG, která zde má zděnou stavbu a montovanou ocelovou halu. Ta bude demontována a zklikvidována, zděný objekt bude ponechán jako zázemí a kanceláře pracovníků sběrného dvora.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Město se společností připravuje majetkové vyrovnání, poté se přejde ke stavebním úpravám střechy, opraví se cesta a přibydou silniční panely. Chybět nesmí ani nové oplocení v délce 50 metrů. Středisko by mohlo začít fungovat do konce roku 2022, celkové náklady jsou vyčísleny na téměř 6 milionů korun.