Naletěl „umírající“ ženě, která ho jmenovala dědicem

ilustrační foto

PŘEROV – Velmi nerozvážný krok bude mrzet mladého muže z Přerova, kterého si jako svého dědice vyhlídla Slovenka žijící ve Francii. Touha po lehce nabytém majetku mu nejspíš zatemnila mysl.

Mladého muže oslovila žena prostřednictvím sociální sítě. Upoutal ji prý proto, že nemá žádné děti, vypadá důvěryhodně a mohl by být tím správným člověkem, kterému by dala své peníze, protože je těžce nemocná a umírá. Jednalo se o nemalou částku a to rovných 380 000 euro.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Vybídla ho, ať se jí ozve na email. Mladík neváhal a s ženou se zkontaktoval. To ale byla zásadní chyba. Po odpovědi na daný email byl odkázán na jinou emailovou schránku, která patřila jejímu údajnému právníkovi, který požadoval zaslat 375 euro za zpracování darovací smlouvy, jež byla nezbytná k převodu peněz. Poškozený se zachoval nerozvážně a požadované finance poslal na zahraniční účet,“ popsala tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Své peníze, ani darovací smlouvu ale poškozený už neviděl. Po dárkyni jmění se slehla zem a naivní muž přišel o necelých deset tisíc korun, které dal ze svého za právní úkony.