Nenechte si ujít zajímavou výstavu v litovelském informačním centru

LITOVEL – Zajímavá výstava je k vidění v prostorách Turistického informačního centra Litovel už od 3. května a můžete se na ni jít podívat ještě téměř měsíc. Pan Josef Mazánek z Červenky vystavuje své precizní modely ze špejlí a paní Gabriela Chabičovská z Pňovic vystavuje své neméně precizní papírové modely hradů a zámků.

Výstava „Papírové modely a modely ze špejlí“ se v litovelském Turistickém informačním centru měla uskutečnit už loni, ale kvůli pandemii byla přesunuta na letošek.  Prvním vystavovatelem je pan Josef Mazánek z Červenky. Se stavbou modelů ze špejlí začal asi před pěti lety a jeho prvním výrobkem byl mlýn. Následovaly další stavby, až vznikla celá vesnice. Posledním velkým dílem je prozatím vlakové nádraží Červenka. V Infocentru nebude chybět ani litovelská radniční věž, Eiffelova věž, dosahující výšky 2 metrů a spousta dalších stavbiček.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Druhá část patří vystavovatelce paní Gabriele Chabičovské z Pňovic, která má ve své sbírce hrady a zámky z celé České republiky (Bouzov, Karlštejn, Kost) anebo také německý Neuschwanstein a polský Nowy Wisnicz. Všechny modely jsou vyrobené z papíru. Paní Chabičovská říká: „Tento můj koníček vznikl za dlouhých zimních večerů, někdy v mládí, asi v 17 letech. A tak si lepím, když je venku sychravo. Tato činnost udržuje moje obě ruce šikovné a hlavu technicky zdatnou.”

Výstava potrvá až do 26. června a je přístupná denně od 8 do 17 hodin, v sobotu od 9 do 15 hodin, vstupné je dobrovolné.