Pátrací akce měla smutný konec. Pohřešovaného muže našli v lese u Vracova bez známek života

zdroj: Policie JMK

HODONÍN – Pátrání vyhlášené po pohřešovaném osmačtyřicetiletém muži z Vracova skončilo smutně. O vyhlášení pátrání jsme psali v článku. Dobrovolníci nakonec muže našli v lese u Vracova, bohužel ale již bez známek života.

Muže rodina naposledy viděla v pondělí ráno, kdy z domu odjel na jízdním kole. Jenomže v následujících hodinách se již domů nevrátil a ani o sobě nepodal žádnou zprávu. Příbuzní se obrátili na hodonínské policisty. První den provedené pátrací akce nikam nevedly. Na další den bylo naplánováno rozsáhlé pátrání v lesích okolo Vracova. Do něj bylo nasazeno téměř 40 policistů, včetně policejního psovoda a policistů na koních. Obrovskou posilou byli i dobrovolníci nejen z okolí Vracova – místní občané, dobrovolní hasiči a Czech SAR Team. Těch se nakonec sešlo kolem 200 a jejich zapojení se ukázalo jako klíčové. Byli to právě oni, kdo pohřešovaného muže našli ve zdejším lese, bohužel ale již bez známek života. Nedaleko bylo policisty vypátráno také jeho kolo. „V případu byla nařízena pitva, přestože by podle prvotních informací na jeho smrti neměla mít podíl žádná další osoba. Ačkoliv nakonec pátrání skončilo tragicky, policisté chtějí tímto všem zúčastněným poděkovat za výbornou spolupráci,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.