Podnapilý řidič se díky smyku dostal mimo silnici a boural do směrové dopravní značky

foto: Policie ČR

RYCHNOVSKO – Opět alkohol za volantem, někteří řidiči jsou prostě nepoučitelní. Na úterní večer určitě dlouho nezapomene šofér, který nehodou způsobil škodu nejen na svém autě, ale také na směrové dopravní značce. Škoda je minimálně 65 tisíc korun

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Lucie Konečná, k nehodě došlo toto úterý v obci Lično, krátce před devátou hodinou večerní. „Na křižovatce řidič zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy a při průjezdu levotočivé zatáčky dostal smyk. Vyjel mimo komunikaci a narazil do dopravního značení,“ říká mluvčí. Muž podstoupil dechovou zkoušku, která opakovaně prokázala 2 promile alkoholu v dechu.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté upozorňují:

Alkohol je lidmi sice považován za tvůrce dobré nálady a jeho konzumace patří ke společenskému životu. Všichni si však musíme uvědomit, že na silnici opravdu nepatří. Naštěstí ne každý řidič posilněný alkoholem způsobí dopravní nehodu, přesto za volant usedá a na silnice se vydává mnoho řidičů, kteří nejsou v danou chvíli schopni adekvátně reagovat na vzniklé situace a svým jednáním tak ohrožují nejen sebe, ale i ostatní spoluobčany.